top of page

MED

KVĚTOVÝ 

Můžete se setkat s názvy nektarový, často také luční. Pochází z nektaru rostlin, který včely sbírají z květů, někdy také z mimokvětních nektárií. Tento nektar obsahuje převážně jednoduché cukry fruktózu (ovocný cukr) a glukózu (hroznový cukr) a jeho zahušťováním a obohacováním o výměšky žláz včel vzniká med. Klesne-li obsah vody v medu na zhruba 18 %, včely ho v buňkách zavíčkují a uchovávají na bezsnůšková období. Květový med obsahuje pylová zrna rostlin, které včely navštěvují. Pravidelná konzumace květového medu je vhodná z hlediska odolnosti lidského organismu proti pylovým alergiím. Květový med podléhá přirozené a velmi rychlé krystalizaci podle níž lze ověřit i jeho pravost. Pro opětovné ztekucení medu stačí jeho pozvolné zahřátí na max. teplotu 50 °C. Pokud se med zahřaje na vyšší teplotu dochází k výrazným ztrátám enzymatických látek, a tím ke snížení jeho kvality.

Medy prodáváme v kilových a půlkilových balení.

CENA: 700 g - 190 Kč / 480 g - 140 Kč

KVĚTOVÝ PASTOVÝ

Pastují se převážně medy květové, které rychleji krystalizují oproti medům medovicovým. Jedná se o řízenou krystalizaci medu, kdy med získá pastovitou konzistenci. Pastování probíhá pouze mechanicky, med se míchá při normální teplotě 1x až 2x denně. Tímto mícháním, které trvá zpravidla několik dní, se zamezí vzniku hrubých krystalů a med získá jemnou pastovitou konzistenci krémové až bílé barvy, kterou si uchová po celou dobu jeho skladování a konzumace. Pastový med se tak snáze roztírá a nestéká. Jedná se o velmi šetrný a pouze mechanický proces. Takto upravený med si uchovává svou roztíratelnost a vláčnost i v krutých mrazech, je také zárukou kvality, protože poškozený med pastu nevytváří.

Medy prodáváme v kilových a půlkilových balení.

 

 

 

 

CENA: 700 g - 190 Kč / 480 g - 140 Kč

MEDOVICOVÝ

Většina lidí nazývá tento med jako lesní. Včely ho vytvářejí z nasbíraných kapiček medovice. Mezi nejvýznamnější producenty této sladké šťávy patří především mšice, červci, medovnice, puklice a řada dalších. Medovice je vlastně metabolický produkt těchto cizopasníků, který včely přetváří na med. Medovicové medy jsou tmavší barvy, mají výraznou chuť, dochází u nich k pomalejší krystalizaci a jsou zákazníky více žádané. Vedle jednoduchých cukrů obsahují minerální látky, stopové prvky a barviva rostlinných pletiv, které určují jeho barvu od hnědé (smrk), přes tmavou, zelenou (jedle) až k černé (dub). Medovicové medy získané v oblasti České republiky jsou převážně od producentů medovice parazitujících převážně na stromech jako javor, jedle, modřín, smrk, lípa, dub a další.

Medy prodáváme v kilových a půlkilových balení.

 

CENA: 700 g - 190 Kč / 480 g - 140 Kč

//MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ//

KOSMETIKA

PROPOLISOVÁ MAST 
Propolisová mast působí hojivě na rány, používá se na suchou, popraskanou pokožku, hojí ekzémy, plísně, regeneruje popálenou pokožku a dokáže zastavit úporné svědění. Dále pomáhá zmírnit bolesti kloubů a zad. Aktivní látky propolisu mají vysoce hojivé a regenerační účinky.
Mast dodáváme v balení velikosti 30 ml.
CENA: 80 Kč/ks //MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ//
PROPOLISOVÁ TINKTURA
Propolisová tinktura se používá na zevní problémy s pletí, kůží, k výplachu úst a krku. Hojivě působí při výskytu aftů, zmírňuje nepříjemný pocit v dutině ústní. Vyrábí se macerací propolisu v alkoholu, není vhodná pro děti. Tinkturu je vhodné přidat do sklenice vody v dávce 1–2 ml denně a kloktat.
Propolisovou tinkturu dodáváme v 10 ml balení.
CENA: 70 Kč/ks //MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ/
/
BALZÁM NA RTY
Balzám na rty se výborně hodí na ochranu vašich rtů před nepříznivými vlivy počasí hlavně v zimních měsících. Zvláčňuje a chrání rty před jejich praskáním, vysoušením a vznikem oparů. Tento balzám obsahuje včelí vosk a med, má hydratační, regenerační účinky a příjemnou vůni.Balzám na rty dodáváme v 6 g balení.
CENA: 90 Kč/ks //MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ//

ODDĚLKY 2022

Z jara budeme přijímat objednávky na 5-ti rámkové oddělky pro sezónu 2022, RM Langstroth 2/3, odběr dle pořadí červen-červenec 2022. Mladé matky Vigor F1 volně pářené. Cena 2300 Kč včetně dřevěného plemenáče. 

bottom of page