top of page

ZAČÁTKY

Všechno dění kolem včel u nás začalo někdy kolem roku 2009, kdy nás život včel uchvátil natolik, že jsme jeho studiu začali věnoval podstatnou část svého volného času. Po nabytí teoretických zkušeností jsme se s chutí pustili do budování malého regionálního včelařství. V roce 2011 jsme se rozhodli vycestovat na Nový Zéland a velkým přáním bylo pracovat na včelařské farmě. Po nekonečném psaní, dotazování a navštěvování všech možných farem se mi podařilo získat práci jako včelař na farmě čítající kolem 1500 včelstev. Na farmě jsem si vyzkoušel vše co Vás může napadnout ohledně chovu včel, strávil jsem zde více než půl roku. Po návratu domů jsem cítil potřebu své znalosti ještě více prohloubit, začal jsem proto navštěvovat včelařskou školu na SOU v Blatné, současně jsme započali i vlastní chov včel. My znamená ty dva z Hrádku, Víťa a Markéta.

VČELNICE

Naše malé včelařství, které v současné době čítá přibližně 90 včelstev na 4 stanovištích se nachází v kraji Vysočina poblíž města Pacov, rodiště básníka Antonína Sovy. Zabýváme se produkcí a prodejem včelích produktů, převážně medu, vosku a propolisu. Všechny produkty u nás nakoupené jsou výhradně od našich včelstev. Včely chováme v nástavkových úlech typu Langstroth 2/3. Stanoviště máme trvalá, včely mají k dispozici širokou škálu nektarů, od ovocných stromů, květů lípy, javoru, lučních květů, svazenky vratičolisté, kvetoucích řepkových polí až po rozsáhlé lesní porosty.
 

JAK TO VIDÍME

Naším přáním je chov včel v co největším souladu s jejich přirozeným životem, produkce a prodej včelích produktů pouze z našich včelnic, s tím souvisí i velikost našeho malého provozu, který chceme držet do počtu 100 včelstev, aby se všem našim včelstvům dostalo stejně kvalitní péče a zákazník mohl být s naší prací a námi nabízenými produkty maximálně spokojen.

„Včelařství je poezií zemědělství.“
J. M. Ehrenfels 
bottom of page